Monday, June 23, 2014

Engagement

Fustani i mamit godet sërish!
Kësaj here nuk ka shumë vite që është blerë, ndoshta 10-13 vite. Më ka pëlqyer gjithmonë dhe ka disa kohë që mami ma ka falur, po nuk e kisha gjetur akoma momentin e duhur për ta veshur. Vendosa ta vishja te festa e fejesës së kushuririt. Preferoj më shumë ngjyrat e celura e të hapura ne kështu festash.
Ndërsa sandalet janë shumë të larta dhe i vesh shumë rralle, pothuajse gjithmon nëpër festa në verë. Kam vetëm këto kaq të larta dhe 'per raste', sepse 'rastet' tani janë aq të rralla sa është e kotë te shpenzosh shumë per dicka që e vesh 3-4 herë në vit.

4 comments:

 1. Kaq e bukur sa qenke bere ti mendova mos ishte fejesa jote :))

  ReplyDelete
 2. Wow, atehere duhet te falenderosh mamin per kete fustan. Te shkon shume.
  Me pelqejne edhe sandallet ne kete blu elektrik.

  Eni
  http://eniwherefashion.blogspot.it/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Faleminderit :D
   Keto sandalet kane nja 3 vjet ne dollap e une per 'raste' vetem keto vesh :P

   Delete