Tuesday, March 4, 2014

Red riding poncho

Ky kombinim  u frymëzua nga një postim i Chiara Ferragni përpara pak javësh në New York. E kam veshur shume herë pelerinën, por të kombinuar me ngjyra të ngrohta, që ngjyra e kuqe të mos binte shumë në sy.
Sigursht pelerina ime nuk është LV e as këpucët Givenchy e megjithate edhe  në versionin eonomik unë e shijova shumë kombinimin kuq e zi.6 comments:

 1. Shume dramatike e kuqja dhe sidomos ne formen e ponchos, nje note e papritur dhe e bukur per kete kohe :) Me pelqen qe ke mbajtur pjesen tjeter te veshjes monokrome dhe tualetin e floket natyrale.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Per floket nuk ishte shume ne doren time, se me kohen me shi behen te pabindur :P
   Ndersa tualetin perpiqem ta mbaj sa me natyral e sa me te thjeshte per perdita

   Delete
 2. pulovra me pelqen shume <3 ku e ke marre? Nuk e di po se ca ka pesuar ky blogu jot kto koh dmth kto dy tre postimet e fundit sikur ka marre nje fryme te re. Me pelqen cdo gje, fotot, veshjet idete qe propozon. Vazhdo keshtu Jonki :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Shume faleminderit :)
   pulovren e kam blere ne Ebay. Kam filluar te bej shume blerje kohet e fundit atje sepse jane me shume leverdi.
   Besoj se cilesia e fotografive i jep nje pamje me te mire blog-ut :)

   Delete
 3. Yll Yll Yll hahaha.Te lutem nese se ke bezdi kur poston vendosi dhe emrat e firmave ku i ke blere veshjet apo aksesoret e ndryshem-poshte fotos. Keshtu dhe ne qe duam te te `kopjojm` njecik ahha ta kemi me te lehte :P

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hahaha Nesni me kenaqe :)
   Qenkam bere edhe per tu kopiuar eee :P
   Nuk vendos emra sepse pjesa me e madhe e veshjeve te mia nuk jane e nje firme te percaktuar apo te mirnjohur edhe preferoj me mire ta sqaroj neper komente se si jane blere, sesa te shkruaj ne fund psh: te Camet, te Gabi apo edhe online (kohet e fudnit) :P
   Gjithsesi me pyet kur te duash per cdo gje :)

   Delete