Sunday, December 8, 2013

Leather and tartan day

Nuk ishte rastësi, që u veshëm njësoj. 
Të premten (disa javë më përpara) kur ishte akoma ngrohtë dhe me këmishë e xhaketë e kaloje shume mire ditën. I kishim të dyja të gjitha pjesët përbërëse të 'outfit-it': këmishën me kuadrata, legins me lëkurë ekologjike (më duket shumë e shëmtuar shprehja imitim lëkure, pamvarsisht që ashtu është realisht), xhaketa me lëkurë përsëri ekologjike edhe këpucë me qafa.
Na pëlqen shumë të dyjave si kombinim edhe menduam ta sillnim në të njejtën ditë.
Looking forward për kombinim e radhës :)


5 comments:

 1. ku i ke marr kepucet?? dhe i ke marr shtrenjte??
  dua nje pale pasi duken si imitim i Givenchy, por ktu jemi ne shqiperi dhe GIVENCHY*(FALLCO) i fusin cmimin 400 euro ose 890 euro , a thu punojm drejtore/kirurg :P kurse per origjinale sbehet fjale.

  p.s. e ke idene ku mund te gjej nje pale si kto me zinxhir? https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/q80/s720x720/1474563_253861538099167_833159614_n.jpg flm . btw veshja yll. sa t mira te dyja :) ke trup shum t mir jonki. sa e gjat je?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Shume faleminderit :), une jam relativisht e shkurter rreth 1m e 62cm.
   Sa per kepucet une i kam blere te Mici's ne QTY 4800 leke. Keshut fiks sic te plqejne nuk e di, po me detaje me zinxhira kam pare edhe te Vicino (perballe me shkollen Edit Durham).
   Shume faleminderit qe me shkruan gjithmone, po mos ngel anonime :D

   Delete
 2. O jonki! Sa e mire qe je moj! Cdo veshjeje i jep lezet!

  Ema

  ReplyDelete

 3. HELLO

  my name is Antonio and I'm Italian

  You are so sweety and beautiful

  I hope you like PLAID / TARTAN / GINGHAM shirts.

  I have a great passion for plaid shirts since I was little .
  Just like some collect stamps or coins I like to collect pictures of people in plaid shirts .

  So COULD YOU TAKE SOME PHOTOS FOR ME WEARING AS MANY PLAID SHIRTS POSSIBLE?

  I have a private collection of WOMEN and people in PLAID SHIRTS on this website www.FLICKR.COM I also leave you the link if you want to browse .. ok ?

  Will be fine also photos with friends, family, etc.
  The importance it's wearing PLAIDS .. ok?  PICTURES will never be published except for your ASKING

  That's the link below in wich you could see some photos related of my passion of PLAID:

  http://www.flickr.com/photos/36248663 @ N00 /


  ANY way , thanks

  I hope that I have not caused any discomfort or inconvenience

  thank you very much

  Antonio ;=)

  ReplyDelete