Thursday, October 24, 2013

16.6 km of fall

16.6 km ne 6 orë duke u ngjitur ne lartësinë 1600 m mbi nivelin e detit. 
Tereni ishte malor, por i lehtë per t'u ngjitur e me peisazh të mrekullueshëm. Edhe pse e dua shume verën, vjeshtën e adhuroj. Ngjyrat e saj të pa fundme janë të preferuarat e mia.
Destinacioni ishte fshati Shëngjergj, i pozicionuar në Malin me Gropa, mbrapa malit të Dajtiti. 
Banorët e zonës ishin shume të sjellshëm, e fshati i regullt e me toka të punuara e të begata.
Karakteristikë e zonës janë gështenjat. Të sapo këputura nga pema, shijonin shumë edhe pa u pjekur.
7 comments:

 1. Sa foto te bukura ^_^ te pershendes, iva

  ReplyDelete
 2. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 3. Me peleqen shume origjinaliteti jot! Foto shume te bukura!
  Ema

  http://ourloveinbloom.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. Me pelqen shume titulli i postit dhe te gjitha fotot percjellin natyren ne madheshtine e saj. Hiking eshte nje nga aktivitetet qe duhen optimizuar dhe shfrytezuar perreth Tiranes (duke filluar nga une dhe pertacia ime :P) sepse ka bukuri pafund. Keep up bringing new ideas !!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ka aq vende te bukura, qofte edhe rrotull Tiranes, qe kur i shikon habitesh edhe vete sa afer paskan qene. Mposhte pertacine se do kenaqesh shume :) + do pastrosh edhe mushkerite nga pluhuri i Tiranes :P

   Delete