Saturday, August 17, 2013

Flower power in Pogradec

Pogradeci në dimër është i mrekullueshëm, por ja vlen ta provosh edhe në verë.
Gjatë ditës shijon rrezet e diellit e në darkë fle mbuluar me batanije.
Dreka kalohet këndshëm nën hijen e pemëve të lulishtes përgjatë liqenit duke shijuar  lakrorin e bërë me shumë kujdes nga gratë e zonës.
Zgjodha të vishja floral jumpsuit të kombinuar edhe me sandalet e plazhit edhe me kapelen :P

2 comments:

 1. Whoa! Dukesh kaq e fresket dhe kaq ekzotike :))) Me pelqen shume jumpsuit dhe me kapelen eshte kombinuar perfekt.
  Si mundesh ti mbash floket leshuar me kapele, ke ndonje trick ??? Une kam shume vape dhe i mbledh floket, sic e marr e sjell ne shtepi kapelen, gjithmone te pashfrytezuar, edhe pse me pelqen shume :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hahahah trick-u i vetem eshte freskia e madhe ne Pogradec. Edhe pse me floke leshuar nuk kisha aspak vape.
   Gjithsesi mund ti kapesh floket topuz poshte, shume afer qafes dhe te krijon mundesine te mbash kapele. Ose mundti besh edhe gershet :)
   Gershet me kapele eshte super ;)

   Delete