Wednesday, August 21, 2013

Festa e birres

Pjesë e udhëtimit tonë u bë edhe Korca e për fatin tonë edhe Festa e birrës :)
Më pëlqeu organizimi që kishte bërë Bashkia e Korcës dhe ajo që vlerësoj më shumë ishtë prezenca e madhe e policisë, që edhe pse mes njerëzish pothuajse të dehuar nuk ndodhi ndonjë incident. Ishte shuuuume ftohtë dhe do kisha bërë mirë të kisha veshur pantallona të gjata. Gjithsesi me disa ´kriklla´ birre mund ta përballoje fare mirë freskinë :P
6 comments:

 1. Me pelqen qe ke zgjedhur Korçën per të ndaluar dhe sidomos festen e birres, per te festuar. Veçse do doja qe ky postim te kishte me shume birre ne sfond dhe ndonje pershtypje me teper. U bene 2 vite qe e humbas kete feste, per shkak se nuk jetoj me ne Shqiperi, por eshte me te vertete moderne dhe nje tradite e Korces tashme.
  Me mungon Korca ime dhe ajo freskia e gushtit.Teksa te shoh ty,ndihem edhe une atje.
  thanx for posting.
  N.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Edhe une do kisha dashur te kishte me shume detaje por ishte e pamundur. Kishte aq shume njerez sa mezi levizje e jo me te mendoje per foto :/
   Megjithese korcaret thoshin se ate dite u tremben njerezit nga shiu e nu kkishte aq shume sa ditet e me parshme. Eshte per tu vleresuar qe korcaret e kthyen ne tradita
   Te falendderoj per komentin :)

   Delete
 2. Edhe une isha shume kurioze dhe prisja me shume foto ngaqe nuk kam qene ndonjehere. Megjithate duke pare se sa shume njerez paska patur e kuptoj perse nuk ke mundur te fotografosh detaje. Me pelqen jashte mase bluza jote (ku e ke marre?) dhe veshja ne teresi e rehatshme dhe shume turistikeste (e krijova vete fjalen :P).
  Glad you had fun ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hahhahaha i mirepresim fjalet e reja ne fjalor :P
   Bluzen e kam blere te Collezione (QTU/TEG)

   Delete
 3. Jonkiiii kisha ca kohe palexuar blogun tend, po shof qe pushimet i paske kaluar shume bukur. Ahhh Korça e imeee sa shume me mungon.

  Jonkiiii pushimet me te bukura jane ato te kalura me familjen neper shiperi, ska Ibiza e Miami qe und ti zene vendin.

  Xo xo Lùlù.

  ReplyDelete