Sunday, July 21, 2013

Pajama pants

Kam kerkuar aq shume per nje pale pantallona te tilla veren e shkuar e nuk gjeta qe nuk gjeta. Po kete vere bera namin, dy pale per nje heresh :P
Jane aq te rehatshme, te fresketa, praktike. Mund te vishen me te sheshta, me te larta (edhe zbathur :P)
Ky ishte kombinimi i pare me 'bizhamat', te cilat me shume mundesi nuk do i heq gjith veren ;)

Wednesday, July 17, 2013

Vija dhe pikaNuk me pelqen shume te guxoj me printet e ndryshme, por ne qofte se perputhen ngjyrat atehere perse jo?

Monday, July 15, 2013

Birthday girl


Te shtunen ishte ditelindja ime :)
Kjo ishte veshja ime per ate dite, e duke qene se isha ne pune u mundova te isha pak serioze.
Fustani ka nje kuptim shume te vecant per mua. E qepa disa dite para ditelindjes. Le te themi se e diznjova une :P
Vecantia e tij eshte copa, dhurate nga gyshja ime perpara 24 vitesh, diten qe linda.
Mami ma kishta lene mua, qe kur te ritesha ta vendosja vete cfare te qepja.
Jam shume e lumtur qe e mora tani kete vendim :)
Sandalet jane zgjedhja ime por dhurat nga familja.

Monday, July 1, 2013

Flowers need sun

Ndo nje here duhet ndonje mbasdite e freste per te veshur ato veshje te cilat mendon se nuk i ke veshur mjaftueshem. Si kjo kemisha qe eshte veshur ketu, por qe sa me shume ta vesh aq me shume nuk me merzitet. Si cdo veshje me lule ne fund te fundit.
Fundi eshte veshur ketu dhe eshte si trashegimi :P
Per fatin tim te mire eshte me llastik e mjaftoi nje xhiro te rrobaqepsja, qe fundin e mamit ta pervetesoja per vete :)