Friday, June 28, 2013

Sister's birthday Per te vazhduar me ditelindjet, kete jave motra ime beri 20 vjec (edhe jeta e theret :P)
Festimet kane zgjatur tre dite, deri tani, se fundjava perpara eshte nuk i dihet ;)
Fotot jane nga dita e pare, gjate darkes me familjen.
Fustani eshte blere ne dimer, por eshte i holle e i fresket per ditet/netet e nxehta.
Sandalet jane blerja me e fundit, me pelqyen aq shume sa tani nuk po i heq me nga kembet.
Te kalojme te canta: nuk para shkoj tek gabi, po kur shkoj bej namin  :P:P

6 comments:

 1. Jonzinja me pelqen sh outfiti i kesaj dite ne fakt ti ne cdo postim tregon sa i vecante eshte stili JONA😘

  ReplyDelete
 2. I duaaa ato sandalet!te lutem nqs ke mundesi me thuaj ku I ke blerr..plzz plzz plzz plzz :p lol. Me vjen mire qe je e sinqerte dhe per canten dhe qe thua se e ke bler te gabi.fundja kush skq bler ndonjehere atje po aman se shqiptaret vdesin te mburren x gjera t shtrenjta. E kemi ne gjak &karakterizohemi x kt :p

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sandra :)
   nuk kam pse i fsheh gjerat,gabin e perdor gjithe bota, vetem se e quan vintage.
   Sandalet jane Bershka. I kam blere te nje dyqan 'Il camino'. Po te shikosh ne te gjitha dyqanet, pervec kepuceve te tyre, atje gjen edhe Zara dhe Bershka.
   Te uroj nje jave te bukur :)

   Delete
 3. O jonki ku eshte ky vendi qe jane bere fotot? Eshte ndonje lokal? Shum I bukur dhe antik.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Eshte restorant ne Mullet. 'Iluminatium' quhet. Duke e krahasuar me pafundesine e lokaleve si keshtjella qe ka ne Shqiperi, ishte kompozuar shume bukur.

   Delete