Friday, June 14, 2013

Riciklim #6

Gilet ose xhaketa pa menge jane perhapur shume ne blogs, ne rruge e ne dyqane.
Duhen vetem 10 minuta, nje ose dy pale gershere dhe nje xhakete jeans qe nuk perdoret me. Dhe ja, pa shpenzuar u bera me nje gilet ne garderobe :D

Ti mbajme njehere menget se nuk i dihet ;)

4 comments:

 1. o sa bkr ;)
  ej nqs ke mundesi , kur t tjepet rasti bej ndo1 post ose keshilla si te modelojm rrobat e banjos. :D

  btw. dua gjithashtu te di si e ben makeupin jo x gj po dukesh sh natyrale. ku ka m mir se 1 makeup tutorial :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. )
   Me rrobat e banjes nuk kam eksperimentuar akoma :/
   Ndersa per trukun jo ndoje gje e madhe, nje krem qe eshte njeheresh dhe hidratues dhe krem puder, me efekt mat dhe aq i lehte sa duket sikur skam aplikuar asgje. Per te vazhduar me penel dhe rimel. E kam formen e syrit te tille qe mund te ve te gjithe makiazhin e botes e prap dukem sikur nuk jam lyer :)

   Delete
  2. pershendetje.doja te pyesja per kremin qe ke permendur me siper.cfare marke eshte dhe ktu e ke bler?flm

   Delete
  3. Po e kam blere te Rossman. Po te shkruaj linkun qe ta kesh parasysh ta gjesh lehte :)
   http://www.garnier.co.uk/_en/_gb/bb-cream/BB-cream-for-combination-oily-skin.aspx

   Delete