Saturday, June 29, 2013

To be continued...

Nata e dyte e festimeve. Ate nate motra ime festoi me shoqerine e une bera pak 'mamin' :P
Zgjodha per te veshur kemishen blu me polka dots, per arsyen primare qe ka menge te gjata, por gjithsesi u plevitosa. Mosha ben te veten :P
Per te shoqeruar kemishen mendova dicka te qete, qe mos te terhiqte shume vemendje, duhet te shkelqente motra apo jo?


Friday, June 28, 2013

Sister's birthday Per te vazhduar me ditelindjet, kete jave motra ime beri 20 vjec (edhe jeta e theret :P)
Festimet kane zgjatur tre dite, deri tani, se fundjava perpara eshte nuk i dihet ;)
Fotot jane nga dita e pare, gjate darkes me familjen.
Fustani eshte blere ne dimer, por eshte i holle e i fresket per ditet/netet e nxehta.
Sandalet jane blerja me e fundit, me pelqyen aq shume sa tani nuk po i heq me nga kembet.
Te kalojme te canta: nuk para shkoj tek gabi, po kur shkoj bej namin  :P:P

Saturday, June 22, 2013

Mamma's birthday

Para dy ditesh mami im kishte 50 vjetorin e lindjes. Gjate dites 
ishim te angazhur ne pune e darka na mblodhi te gjitheve bashke.
Pavarsisht angazhimeve u perpoqem t'ja benim diten me te vecante duke i bere surpriza te vogla per gjate dites, e duke e finalizuar me dhuraten ne fund te darkes.
Kjo iste veshja ime ate dite (ose me mire ate nate)

P.S. Floket jane ne vend te hudhres :P. Sa me shume  rriten temperaturat aq me te pa bindur behen floket e mi :((

Wednesday, June 19, 2013

La marinara


Stili marinar eshte nder te preferuarit e mi. Me ka pelqyer gjithmon edhe kur nuk ka qene trend i perhapur masivisht. Eshte perfekt per kohen e veres. Te kujton gjithmone aromen e detit :)

Friday, June 14, 2013

Riciklim #6

Gilet ose xhaketa pa menge jane perhapur shume ne blogs, ne rruge e ne dyqane.
Duhen vetem 10 minuta, nje ose dy pale gershere dhe nje xhakete jeans qe nuk perdoret me. Dhe ja, pa shpenzuar u bera me nje gilet ne garderobe :D

Wednesday, June 12, 2013

Colored stripes swim suit

Rrobat e banjes me trup jane shume te pershtatshme per ditet e para te plazhit, per mbasditet e nxehta buze detit dhe per rastet kur te gjitha rrobat e banjes i ke te shtepia e pushimit, e te ngelen vetem ato me trup, per nje 'scappatella' ne Vlore.
Nuk mund te mungonin dhe syzat e diellit, blerja e fundit e adhurueshme :D

Sunday, June 9, 2013

Black & White


Kombinimi bardhe e zi me duket nje nga kombinimet me te thjeshte dhe te veshtire ne te njejten kohe, klasik e modern, i pershtatshem kurdo e kudo e per mendmin tim nuk del asnjehere nga moda.
Zgjodha te vishem bardhe e zi, pa asnje ngjyre tjeter sepse cdo thyerje ngjyre do ishte e tepert.
Me vjen shume keq per cilesine e dobet te fotografive por keshtu ndodh kur i mban shpresat te telefoni :(:(

Friday, June 7, 2013

Take me to Paris

Gjate nje mbasdite te kendeshme ne shoqerine e mamit dhe motres.
Pas shume kerkimesh e gjeta nje bluze me kullen Eiffel. Jo vetem me nje po me shuuuume te tilla :D
Kepucet ndodhen ne garderobe prej shume kohesh/vitesh, por i kam veshur shume shume rralle.
Dhe me kryesorja, syzet e diellit, jane aq te dashura per mua sa meritojne nje postim special.