Tuesday, April 9, 2013

Riciklim #5

Nuk po filloj tё flas pёrsёri pёr pasionin tim tё madh tё riciklimit tё veshjeve. Mё poshtё ёshtё transformimi i njё jake kёmishe, e cila nuk pёrdorej mё. Mendoj qё edhe pse i fshehur, trendi i jakave ka qёnё gjithmonё prezent nё veshje tё caktuara.
Disa kopsa\pulla tё grumbulluara nё vite dhe njё jakё e ҫfardoshme japin njё produkt final tё vecantё dhe tё personalizuar.
7 comments:

 1. Me pelqen shume koncepti jot i riciklimit. Qe e vogel i kam patur fiksim kopsat dhe i perdorja per te transformuar veshjet. Rroba banje, bluza, pantallona, funde e cdo gje qe me dilte para. Me duhet t'i nxjerr ndonjehere nga arkivat per nostalgji, nese nuk m'i ka djegur mami ne ndonje rit pagan naten per te festuar clirimin e saj nga faza me e cmendur e veshjeve te jetes time :)

  ReplyDelete
 2. Hahahhahaah me kenaq me komentet e tua. Me mamin tim ndodhte ndryshe, ka qene gjithmon mosbesuese ndaj ideve te mia per te transformuar veshje, po qe gjithmon kane dale te suksesshme.
  Te uroj nje te djele te kendshme :)

  ReplyDelete
 3. http://themodelsister.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. super origjinale

  ReplyDelete