Tuesday, April 30, 2013

Cycling

Të djelën mbasdite dolëm shëtitje me bicikletë, nëpër rrugët e Tiranës. Duket e frikshme dhe po mos të ishte për trotuarët, që ndajnë rrugët do ishte kthyer në një sipërmarje të pa mundur . Me zemer të ngrirë dhe e mbuluar në djersë nga frika ja dola të mos më shtypnin dhe të mos shtypja asnjë kalimtar të pakujdesshëm, që tregohej indiferent ndaj ziles së bicikletës.
Për të qënë rehat vesha jeans nga koka te këmbët dhe një tocco alla Jona, si thone italjont, shtova kapelen. Fotografitë dolën aq keq sa s’mund të mos i modifikoja. Mendova të dukeshin si të vjetra duke qënë se bicikleta është kthyer në ‘vintage’ kohët e sotme.


2 comments:

  1. Komplimente per stilin e bukur qe ke, me behet qejfi qe shpenzon (sic thua) pak dhe vishesh kaq bukur. Edhe ky eshte talent. Bravo sinqerisht. Erisa

    ReplyDelete
    Replies
    1. Erisa te falenderoj shume per te gjitha komentet e tua :)

      Delete