Wednesday, March 13, 2013

E djela e fundit


Mbas tre muajsh, rrugetimit tim  ne Rome i erdhi fundi. Tre muaj te bukur, te gjate, te shkurter, te lodhshem, interesant dhe aspak te merzitshem, tre muaj qe do i mbaj mend gjate. Tre muaj ne te cilet mesova shume dhe pashe akoma me shume.
E djela e javes se kaluar ishte e djela ime e fundit ne Rome. Vizitova shume vende dhe ngelen edhe shume te tjera per tu vizituar, por me te rendesishmet arrita ti shikoja. 
E djela u dedikua teresisht per Panteonin, kete vend kaq misterioz dhe te pakuptueshem, per te cilin ende nuk dihet qellimi i ndertimit.
 Çatia e hapur eshte i vetmi burim nga ku hyn drita e diellit, por ne te njejten kohe ajo lejon edhe shiun, ndersa ne dyshemene e nderteses jane krijuar vrima te vogla per tharjen e ujit.
10 comments:

 1. Great outfit! Love the burgundy and electric blue combination! The sunglasses are amazing!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you :)
   Even i love so much the combination of burgundy and blue

   Delete
 2. Me pelqejne shume ngjyrat dhe kombinimi i tyre. Pantallonat ne vecanti jane shume te bukura :)
  Besoj se je mes emocioneve te trazuara qe mbaroi aventura jote ne Rome, por me siguri ke perfituar shume. Tani pres me padurim poste per temat e meposhtme :

  "5 zakone romane (ose italiane)"
  "5 vende ku behen me shume fotografi"
  "5 ushqimet e tua te preferuara nga Roma"
  "Ushqimet me pak te preferuara (nese ka)"
  "Cfare do beje ndryshe (qe nga pergatitja, zgjedhjet, cfare te ngeli peng qe nuk e arrite etj etj)"
  "5 arsye perse ja vlen te jetosh ose jo ne Rome"

  Mes shakase dhe te vertetes me kapi frymezimi :) Fundjave te kendshme!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Lisa gjithmon me kenq me komentet e tua :)
   Shume faleminderit per keshillat e mesiperme, mendoj se mund te bej nje post per "5 vende ku behen me shume fotografi", i kam dhe fototgrafite gati :P

   Delete
 3. Shume falemnderit per komentin te blogu. It made my day! :) U bera kohe pa ikur ne Rome, me ka marre malli :P Love the outfit!:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mua me pelqeu shume Roma dhe e shijova deri ne dien e fundit :)

   Delete
 4. http://themodelsister.blogspot.com/

  ReplyDelete
 5. gjithcka ne look duket super cool. Nuk di cfare te vecoj, syzet, kepucet, pandallonat.

  ReplyDelete