Sunday, February 10, 2013

Raggio di sole


 Sa shume i kisha kerkuar dhe deshiruar keto rreze dielli. Perfundimisht pranvera eshte stina ime e preferuar. Mezi po pres te iki dimri e me ne fund te shijoj rrezet e ngrohat te diellit dhe ngjyrat. 
Sot vendosa te shoqeroja diellin me fustanin e verdhe dhe sigurisht getat dantelle, qe mezi pres rastin per ti veshur. Sigurisht qe u pendova shume sepse u plevitosaaaa.
 I dashuroj kaq shume callmat/turban sa nuk mund te ri pa to edhe ne dimer.
Ju uroj nje jave me diell :)8 comments:

 1. Fustani eshte shume i bukur dhe kombinimi me getat e kepucet me pelqen jashte mase. You look chic miss :)

  ReplyDelete
 2. Me pelqen shume fare ky kombinim dhe ti dukesh shuuuuume bukur!

  ReplyDelete
 3. Te shkon shume ky look:)

  http://joysinani.blogspot.gr/

  ReplyDelete
 4. Mirë mëngjes si jeni?

  Emri im është Emilio, unë jam një djalë spanjoll dhe unë jetoj në një qytet në afërsi të Madridit. Unë jam një person shumë i interesuar në të dish gjëra kaq të ndryshme si kultura, mënyra e jetës së banorëve të planetit tonë, faunën, florën dhe peisazhet e të gjitha vendeve të botës etj, në përmbledhje, unë jam një Personi që gëzon të udhëtojnë, të mësuarit dhe duke respektuar diversitetin e njerëzve nga e gjithë bota.

  Unë do të duan për të udhëtuar dhe për të përmbushur në person të gjitha aspektet e përmendura më lart, por për fat të keq pasi kjo është shumë e shtrenjtë dhe fuqia blerëse im është mjaft i vogël, kështu që unë shpikur një mënyrë për të udhëtuar me imagjinatën në çdo cep të planetit tonë. Disa vjet më parë kam filluar një koleksion të vulave të përdorura, sepse ato lug, ju mund të shihni fotografitë rreth faunën, florën, monumentet, etj peisazhe nga të gjitha vendet. Si çdo ditë është gjithnjë e më e vështirë për të marrë vulat, disa vjet më parë kam filluar një koleksion të ri në mënyrë që të merrni letra tradicionale drejtuar mua, në të cilën qëllimi im ishte për të marrë të paktën 1 letër nga çdo vend në botë. Ky objektiv modeste është e mundur për të arritur në pjesën më të madhe të vendeve, por për fat të keq kjo është e pamundur për të arritur në territore të tjera të ndryshme për disa arsye, ose për shkak se ata janë vendet në luftë, ose për shkak se ata janë vendet me varfëri të skajshme apo sepse për çfarëdo arsye Sistemi postar nuk është duke funksionuar si duhet.

  Për të gjithë këtë unë do t'ju bëj një favor të vogël:
  Ju do të jetë kështu lloj të mjaftueshme për të dërguar mua një letër me postë tradicionale nga Shqipëria? Unë e kuptoj që të përkryer mendoni se blogun tuaj nuk është vendi i duhur për të kërkuar këtë, dhe madje, është shumë me siguri se ju injorojnë letrën time, por unë do të tërheqim vëmendjen tuaj në vështirësi të përfshirë në marrjen e një letër nga ai vend, dhe gjithashtu Unë nuk e di as ku askënd për të shkruar në Shqipëri në mënyrë që të rrisë mbledhjen e mia. një letër për mua është si një suvenir të vogël, si në qoftë se unë kam kishte vizituar se territori me imagjinatën time dhe në të njëjtën kohë, ardhja e letrave nga një vend është një shenjë e paqes dhe normalitetit dhe një mënyrë origjinale për të promovuar një vend në bota. Adresa ime postare është një vijim:

  Emilio Fernandez Esteban
  Avenida Juan de la Cierva, 44
  28.902 Getafe (Madrid)
  Spanjë Spain

  Në qoftë se ju dëshironi, ju mund të vizitoni www.cartasenmibuzon.blogspot.com time blog ku ju mund të shihni fotografitë e të gjitha letrat që unë kam marrë nga gjithë bota.

  Së fundi unë do të doja të falënderoj vëmendjen dhënë këtë letër, dhe nëse ju mund të ndihmoni mua apo jo, unë po dërgoj urimet e mia më të mira për shëndetin, paqe dhe lumturi për ju, familjen tuaj dhe të gjitha qenieve të dashur tuaj.

  Sinqerisht juaji

  Emilio Fernandez

  ReplyDelete
 5. Follow my new blog :: http://studiodezenarch.blogspot.com/ Thank you!

  ReplyDelete
 6. http://themodelsister.blogspot.com/

  ReplyDelete