Wednesday, January 30, 2013

Musei Vaticani

Per here te trete dhe prape mendoj qe Vatikani eshte i pafund. Sa shume ka per te pare dhe vizituar dhe sa pake jane keto ne krahasim me gjithe pasurite dhe pronat qe zoteron Vatikani.
Musei Vaticani eshte ne numer shumes se eshte nje grupim i muzeve galerive dhe koleksioneve (te pa fundme )
Nuk po zgjatem shume se ne Google ka pa fund inofrmacion.

Friday, January 18, 2013

Vaticano

Si per inatin tone, cdo te djele ose eshte koha e vrenjtur ose bie shi. Asnje fotografi me diell te bere ne Rome, si me qene ne Londer :P
Nejseeee..
Me ne fund te na Vatikan, shtetin me te vogel dhe me te pasur ne bote. Qe ta pershkruaj perjetimin, nuk i gjej dot fjalet e duhura. Di vetem te them qe u mrekullova, ashtu si po mrekullohem me cdo gje qe shikoj ne Rome.

Sunday, January 6, 2013

Colorful along Tirreno

Dite e ngrohte e me shume diell dhe buze detit. Nuk ka arratisje me te mire nga zhurma, levizjet dhe mbytja qe krijon vetvetiu qyteti.
Lido di Ostia eshte nje province e vogel e Romes, por shume e bukur, e qete dhe qe laget nga deti Tirren, me vila qindra vjecare, por qe duken sikur jane ndertuar dje.

Thursday, January 3, 2013

Bbbbbbbrrrrrrrrrrrr

U be pak ftohte me ne fund. Ai i ftohti qe zgjat shume pak, por qe nuk pyet per kapuca e dorashka. E une gjeta rastin te vishja keto te ashtuquajtura uggs, por qe nuk jane Uggs :)
Kisha kohe qe kerkoja nje pale te tilla, se me duken shume te ngrohta dhe praktike (sidomos per udhetime), po kisha pare vetem bezhe/fango/kafe dhe te zeza e gri te perhapura masivisht. Keto mu duken shume te vecanta e nuk e  mendova dy here, madje ktheva dhe shoqet nga rruga se nuk doja te me shpetonin pa i blere :P

Tuesday, January 1, 2013

Fireworks

 Gezuar Vitin e Ri!
Buon Anno!
Happy New Year!
Feliz Navidad!
Heureuse Nouvelle Année!