Sunday, December 23, 2012

Villa Borghese

Villa Borghese eshte nje nga parqet me te mrekullueshem qe une kam pare (deri tani).
Siperfaqe shume e madhe, dhe kerkon nje dite te tere dhe prap nuk arin ta shofesh te gjithen.
E gjithe siperfaqja e parkut ka qene oborri i viles se familjes Borghese. 
Duhet te kene mbajtur harte me vete per te gjetur shtepine keta "Borghese-et" se aq i madh sa ishte rrezik ngateronin rrugen :PVilla Borghese
Ballkoni i "oborrit"

Piazza del Popolo 6 comments:

 1. Sa te bukura fotot. Vend perrallor :)Sa per veshjen, nje big up :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Shume faleminderit :D
   Duhet ta vizitosh patjeter ne janar, te mbush me fyme ;)

   Delete
 2. Eshte kenaqesi kur viziton nga 1-2 gjera ne dite dhe i shijon me qetesine tende. Shpejtesia dhe ritmi i tour-eve turistike me tmerron dhe me duket humbje kohe. Lucky you :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Une do jem dhe per nje muaj tjeter ketu, dhe i kam marre me nge vizitat ;)

   Delete
 3. Blogu jot po me mahnit, komplimente pafund. Nderthuret thjeshtesia, bukuria dhe nje "pizzico" sa per shije ekstravagance. Une mendoj qe menyra e veshjes tregon shume per brendesine tone dhe ti duhet te njesh nje njeri shume i bukur nga brenda dhe nga jashte. Erisa

  ReplyDelete
  Replies
  1. Erisaaaa mos ma bej kaq shume qefin :D
   Me vjen mire qe te pelqen blogu. Perpiqem te jem sa me bashkohore dhe rehat ne veshjet e mia. Shume faleminderit per te gjitha fjalet, me skuqe fareeeee ^_^

   Delete