Wednesday, December 5, 2012

The Barber of Seville

Pata fatin, qe ne qytetin e Fierit te ndiqa nje trupe italiane qe performuan "Berberi i Seviljes".
Nuk vlen qe te zgjatem duke treguar permbajtjen, se ate e tregon vete fame e operas.
Kalova nje kohe te jashtezakonshme.
Ajo qe me beri me shume pershtypje ishte mos respektimi i kodit te veshjes, qe ndodh pothuajse ne cdo lloj evenimenti ne ShqiperiPjesa klasike Figaro Figaro Fiiiiigaroooo


Besoj si i kam dhene rendesine e duhur ketij eventi te mrekullueshem ;)

 Nje surprize nga trupa e talentuar.


5 comments:

 1. Edhe aty kishte njerez qe kishin ardhur me pizhama? :D Ti nje yll i vertete!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Edhe ketu fatkeqsisht :(
   Shume faleminderit qe me komplimenton gjithmone :D

   Delete
 2. Dukesh shume glam chic :) Me pelqen zgjedhja jote ndryshe nga kemishat standarte atllas me fundet e ngushte me bel te gjate te gjaaate. Kjo duket fiks per moshen qe ke. Mbi te gjitha me vjen mire qe ndjek aktivitete te tilla dhe i ndan me ne ketu ne blog. Je nje shembull per t'u ndjekur vertet :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Lisa faleminderit qe me ndjek gjithmone dhe qe me shkruan fjale kaq te mira :D

   Delete