Monday, November 12, 2012

Riciklim #4

E kam thene shume shpesh e do vazhdoj ta them gjithmon se sa me pelqen riciklimi. Me duket si zgjidhja me e shpejte per cdo gje qe nevojitet.
Kete here kisha nevoje per nje kuti ku te mblidhja te gjithe vethet e varset, qe me bezdisnin te perhapura neper sirtare.
Me duhej vetem nje kuti kepucesh, nje leter ngjitese (qe kushtonte shume pak leke) dhe nje pale gersher.


Ne fillim matet siperfaqja,

e pastaj prihet letra qe do ngjitet.

Nje dore e vockel per ndihme do ishte shume mire :)

Rezultati!


6 comments:

 1. Wohoooo I love this :) Gjithmone kam patur deshiren sekete te shnderroj cdo kuti qe futet ne shtepine time ne vepra arti duke i mbeshtjelle, ngjitur, zbukuruar e shnderruar me lloj lloj menyrash qe te duken te bukura, por ndonjehere (shpeshhere)behem pertace dhe bej modifikime pjesore :)
  Kjo ideja me ngjitesen qe perdoret per librat me pelqen shume sepse te lejon te besh gabime dhe mos te jesh e kujdesshme ne maksimum e perseri duket mire per shkak te dizenjos.
  Me pelqejne shume postet e tua me temen Riciklim :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Une e adhuroj riciklimin (ose edhe DIY) e ashtu si ti pertoj shume :P, pooor mundohem ta gjej ndonjeher ekohen per ato gjera qe me hyjne ne pune :D

   Delete
 2. Hey your blog is wonderful!
  Hope you check out my blog
  And if you want we can follow each other :) *_*
  xoxo
  <3

  ReplyDelete
 3. mua me pelqen shume ajo dora e vockel qe te ka ndihmuar:)

  ReplyDelete
 4. ide e lezecme

  www.doityourselfideas.blogspot.com

  ReplyDelete