Friday, November 2, 2012

Prekaz, Skenderaj

Prekazi ishte ndalesa e radhes dhe ajo me e rendesishmja. Eshte fashati ku jetuan dhe luftuan familja Jashari. Nuk mund ta pershkruaj gjendjen emocionale qe perjetova gjate gjithe kohes qe ndejta aty. Di vetem te them qe duhet vizituar patjeter. Eshte nder te paktit (per mos te thene i vetmi) simbole te gjalle te luftes se Kosoves.
Video ne fund eshte intervista e Besarta Jasharit, e vetmja e mbijetuar gjate betejes se fundit dhe shkaterimtare e familjes Jashari.


2 comments:

  1. Jonki me ke rrenqethur qe ne pike te mengjesit. Kam derdhur lot kur degjova kete rrefim :(((((

    ReplyDelete
    Replies
    1. Me vjen shume keq :(,,, po mendova se ishte me mire ta postoja sepse me duket sikur sa me shume kalon koha njerezit e harrojne masakren qe eshte bere ne Kosove. Vizita e bera ne Prekaz me preku shume edhe mua.

      Delete