Friday, November 23, 2012

Orange phone booth


Idea e ketyre fotografive ishte hapja e nje teme qe me iriton shume. Sepse te berit foto neper Tirane ose ne ndonje vend te percaktuar ose "mainstream" te Tiranes eshte shume katunareske, thone ATA. 
Pse cfare te keqe ka te berit fotgrafi ku te doje kokra e qefit? Pse te berit fotografi me nje aparat profsional shihet si art dhe te berit fotografi me nje parat modest digital eshte veprim katunaresk?
Domethene te gjithe qytetaret e Evropes, Amerikes se Veriut, Amerikes se Jugut, Azise, Australise, Afrikes qe bejne fotografi e per me teper me aparat digital joprofesional qenkan katunare???
Lum si keta qytetaret tane!8 comments:

 1. Sa i drejte kendveshtrimi yt ne kete post! Po shqiptaret keshtu e kane, kane turp te bejne foto, ama s'kane turp te bejne lloj lloj pislliqesh te tjeta. Nejse, se s'dua te te prish postin :P Me pelqejne fotot shume ne kete post, shume origjinale. Poooor me pelqejne shuuuume edhe cizmet. Ku i ke marre? Qenkan yll

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aulonaaaaa :)) eh sa te meta kane ose me mire kemi ne shqiptaret.
   Cizmet mi kane bere dhurate poooor jane Made in Albania :)

   Delete
 2. Shoh qe i praktikove direkt sugjerimet per fustanin dhe me behet shume qejfi. Me pelqen shume qe e ke kombinuar me xhupin e zi dhe e ke thyer me cizmet jeshile qe jane shume te vecanta. Nje merak kisha per kabinen e tel, qe duhet te jene kaq pis, po kaq pis, duke i krahasuar me bankomatet te pakten, imagjinoj si do jene. Por ideja eshte shume interesante dhe te komplimenton ngjyrat veshjes :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kabina ishte e piste dhe e prishur dhe pervec receptorit nuk mund te prekje gje tjeter.
   Cizmet ishin shoqeruar me nje cante kafe me jeshile (po qe nuk duket ne foto)

   Delete
 3. eiilaaaa sa post i bukur, edhe sa look i rehateshem edhe sh i lezetshem, cizmet me plq shume, rrezik po i marr edhe une nje pale te kesaj ngjyre :D


  eeehhh persa i perket fotografive di te te them vetem kaq : Nuk eshte aparati qe ben fotografi te bukura, apo te ben te ndihesh fotograf!!!!!!

  nje person i frymezuar edhe me fantazi te gjalle, ben fotografi sh te bukura edhe me nje aparat me pak fare cilesi.  xoxo Lulu.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Lulu une i adhuroj keto cizmet. Jane shume praktike dhe ngjyra tipike per vjeshte :)

   Delete
 4. Hello there sweetie! Thanks for the lovely comment over my blog, it means a lot to me!
  Me pelqen shume posti dhe ke me te vertete te drejte :)

  Follow my blog on Facebook(it would mean a lot) : http://www.facebook.com/KikisBookOfDreams

  My cooking blog : http://www.facebook.com/KikisCookingTime

  Hope to hear again from you!

  Hope you're having a great day!
  http://kikisbookofdreams.blogspot.com/

  My cooking blog, support me:
  http://kikiscookingtime.blogspot.com/

  xoxo Kiki

  ReplyDelete