Tuesday, November 6, 2012

Me lule ne Kruje

Vizitat historike vazhdojne. Me shaka i quaj vizita ne kuader te 100 vjetorit te pavarsise. Me qe edhe motin e kishim ne anen tone menduam te shkojme ne Kruje. Krahas Pazarit te vjeter dhe kalase se Skenderbeut, qe jane shume karakteristike dhe shume te vecanta, ajo qe me beri me shume pershtypje dhe qe e shijova pa mase ishte Teqeja e Sarisalltikut. Teqeja ndodhej ne majen e malit. Po po ne maje fare, aty ku edhe perfundonte rruga. Ishte e ndertuar brenda nje guve ne mal, shume madheshtore (jo nga permasat por nga ndjesia qe te krijonte) dhe shume e mrekullueshme. Mobilje te vjetra nga dyqanet e Pazarit
Nga pika ketu, me pak kujdes mund te shihej deti. Pamja nga Teqeja (reja beri punen e saj :/)
5 comments:

 1. Sa me pelqejne keto postet e tua. Ne Kruje kam qene vetem nje here, shume kohe me pare, ne vit te pare gjimnaz, por fatkeqsisht nuk mbaj mend thuajse asgje :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Turp ta them po une nuk kisha qene ndonjehere ne Kruje. Por me mire vone se kurre :P

   Delete
 2. Me pelqen shume xhaketa dhe canta :) I ka shume qejf postimet per vendet qe viziton.
  Mos i ndalo ;)

  ReplyDelete