Wednesday, October 31, 2012

Prishtine

Gjate udhetimit ne Kosove vizituam dhe kryeqytetin, Prishtinen. Simboli i Pavarsise, New Born, i vendosur afer qendres se qytetit, ishte i mbushur me mijra emra te njerezve qe kishin qene aty.

Monday, October 29, 2012

Prizren

Fundjaven e kalova ne Kosove. Intenerari ishte jo shume i gjate por i larmishem. Filluam me Prizerenin me qe e kemi edhe afer kufirit. Po, e dinim qe do binte shi por nuk e shtyme. Dhe jo shi qe ra, por nuk pushoi nje minute deri sa arritem ne Prizeren  se pastaj natyra na ndihmoi :D

Thursday, October 25, 2012

My turban experience

 Shamite ne koke ose turban (çallmë) kane qene 'my summer love'. I kam pelqyer shume dhe i kam perdorur shume :)

Sunday, October 21, 2012

Dea's birthday

Te shtunen ishte ditelindja e mbeses time. Dea mbushi 6 vjec. I bera dhurate nje ore muri me Winnie the Pooh, per dhomen e saj te re. Une vesha nje fustan bezhe me konture te zinj. E vecnta e veshjes ishin getat e zeza dantelle, qe mezi po prisja per t'i veshur. Per te bere pak kontrast kepucet i vesha ngjyre balte ose bezhe (nuk e percaktoj dot drejt kete ngjyre).

Saturday, October 20, 2012

Change is good

Ndryshimet jane te nevojshme nje here ne kaq kohe qe mos te te kapi rutina e gjerat te duken te merzitshme. Kesaj here pjese e ndryshimeve te mia ishin syzat. Kisha rreth 13 vjet qe i mbaja e me ne fund i hoqa. Nuk me ishin merzitur jo, po ishin bere te bezdisshme dhe varesha nga ato per cdo gje (ato qe mbajne syza me kuptojne). Per tu ambjentuar me driten e diellit dhe meqe ishte kohe e bukur shijova nje shetitje me mamin dhe motren nga liqeni :)

Saturday, October 6, 2012

Harroje dashurine

"Harroje dashurine" eshte nje komedi e vene ne skene ditet e fundit ne Teatrin Kombetar te Komedise. Aktoret kishin bere nje pune te shkelqyer dhe shfaqa ishte shume komike. Nuk jam eksperte ne fushen e artit, por u largova me nje shije te mire dhe kujtim te bukur.