Tuesday, September 18, 2012

Sadovice (part 1)

Sadovica eshte fshati ku ka lindur dhe eshte rritur gjyshi im. Ndodhet poshte malit Shpirag. Shkoj shpesh atje. Qe e vogel, babi me conte gjithmone dhe tani kerkoj te shkoj atje me shume deshire. Kushurinjte e babit, qe jetojne ende atje, mezi na presin dhe perpiqen te na kenaqin sa me shume.  Eshte nje fshat i gjelbert dhe i begate. Legjendat thone se aty fshihet "Kutia e mendjes".
2 comments:

  1. Kam dhe une nje "set" te realizuar ne fshat. Eshte ambjenti perfekt per foto :D Xhaketa e kuqe shume yll, e kuqja eshte dhe ne trend kete sezon (jo se nuk ka qene ndonjehere) keshtu qe zgjedhje me mend ;)

    ReplyDelete
    Replies
    1. Sa kohe ka kjo xhaketa, pothuajse nuk e kam veshur fareeee.. Do bej nje postim vetem per xhaketen e kuqe :P:P

      Delete