Wednesday, September 19, 2012

Hiking (part 2)

Kur je ne fshat, ajo qe ndodh me shpesh eshte te hash pafund shume. Cdo gje eshte e gatuar ne shtepi, qe nga buka e deri te zogjte e pjekur ne saç.
Por cka ndodh me shpesh jane dhe shetitjet e stergjata neper ara, korije e fusha. Pishat e rritura e te gjelberuara kishin formuar nje pyll, tek i cili veshtire te depertoje. Perjeton nje ndjesi qetesie qe vetem natyra ta dhuron.


Mali Shpirag


 Mali Tomor i mbuluar nga rete

 Nje udhetar qe kishte humbur rrugen :P. Takuam kater te tilla gjate shetitjes. Nje nga eksperiencat me te bukura mbledhja e kokopishave.2 comments:

 1. Hiking seems fun !

  Xox

  reasnotebook.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pooo shume, per me teper kur eksploron vende te reja :)

   Delete