Saturday, September 29, 2012

Ditelindja e Amit


Ami eshte nje vogelushe bukuroshe, qe festoi ditelindjen e saj te pare. Une pata privilegjin te isha e ftuar ne kete ditelindje te vecante. Zgjodha te vishja fustanin ngjyre verde marino (nuk tingellon bukur jeshile deti), i cili ligjerisht eshte i motres :P. Shtatori po na ben "nder" me kete vpen, se mund te veshim akoma sandale. Me pelqejne kontrastet e ngjyrave prandaj zgjodha sandale blu per te shoqeruar fustanin. Vete fustani ka nje detaj "te florinjte" dhe aksesoret i zgjodha te kesaj ngjyre :)
9 comments:

 1. Nje nga veshjet e tua me te bukura. Fustani, aksesoret, kapja e flokeve dhe buzeqeshja sigurisht :)

  ReplyDelete
 2. zemra sa e bukur qe je bere....e gjete zgjidhjen me ne fund per modelin e flokeve :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Poooo sa shpejt dhe lehte qe beheshin

   Delete
 3. Dhe normale qe kur pash kete veshje dhe kete kombinim ngjyrash nga syte e mi dolen disa zemra, sic i beheshin Banit (Sailor Moon-it) kur i pelqente dicka :D FANTASTIKE!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hahahahha me shkriveee....je shume e mire

   Delete
 4. Pershendetje e dashur! Faleminderit per komentin e bukur ne blogun tim, do te thote shume per mua!
  Edhe 100 vite te bukura Amit! Me pelqen shume veshja jote dhe modeli i flokeve <3
  P.S : Post i ri ne blogun tim, me ver ne dijeni cmendon per te :)

  Follow my blog on Facebook(it would mean a lot) : http://www.facebook.com/KikisBookOfDreams

  My cooking blog : http://www.facebook.com/KikisCookingTime

  Hope to hear again from you!

  Hope you're having a great day!
  http://kikisbookofdreams.blogspot.com/

  My cooking blog, support me:
  http://kikiscookingtime.blogspot.com/

  xoxo Kiki

  ReplyDelete