Saturday, September 29, 2012

Ditelindja e Amit


Ami eshte nje vogelushe bukuroshe, qe festoi ditelindjen e saj te pare. Une pata privilegjin te isha e ftuar ne kete ditelindje te vecante. Zgjodha te vishja fustanin ngjyre verde marino (nuk tingellon bukur jeshile deti), i cili ligjerisht eshte i motres :P. Shtatori po na ben "nder" me kete vpen, se mund te veshim akoma sandale. Me pelqejne kontrastet e ngjyrave prandaj zgjodha sandale blu per te shoqeruar fustanin. Vete fustani ka nje detaj "te florinjte" dhe aksesoret i zgjodha te kesaj ngjyre :)

Tuesday, September 25, 2012

Boyfriend style


Adhuroj menyren femerore te te veshurit, por ndonjehere me pelqen te dal nga kornizat duke veshur boyfriend clothes. Ne fakt veshjet jane te miat, por te kombinuara ne menyre "djaloshare". 

Monday, September 24, 2012

day and night

Dita shkalleve te Politeknikut (outfit komod per paradite, shpesh te fresketa shpesh te nxehta)


 
Nata te Tirana Rock (pantallona lekure, qe nuk duken :(, per t'i bere sa me te thjeshta i kombinova me bluzen e bardhe)


Friday, September 21, 2012

Fjongo

Pas shume mundimesh, me ne fund ja dola t'i beja floket fjongo :). Dukesha pak a shume si Miney. Fustani i zi eshte nder te preferuarit e mi dhe i vetmi me ngjyre te zeze (edhe pse jo plotesisht) ne gardeoben time.

Fotot me shume dashuri nga Xhesika Gjinopulli :)

Wednesday, September 19, 2012

Hiking (part 2)

Kur je ne fshat, ajo qe ndodh me shpesh eshte te hash pafund shume. Cdo gje eshte e gatuar ne shtepi, qe nga buka e deri te zogjte e pjekur ne saç.
Por cka ndodh me shpesh jane dhe shetitjet e stergjata neper ara, korije e fusha. Pishat e rritura e te gjelberuara kishin formuar nje pyll, tek i cili veshtire te depertoje. Perjeton nje ndjesi qetesie qe vetem natyra ta dhuron.

Tuesday, September 18, 2012

Xhaketa e kuqe

Kishte shume kohe ne dollap dhe ishte veshur pothuajse fare. Eshte zgjidhja me e mire per mua, per kete vjeshte. Thane qe ngjyra e kuqe eshte ngjyra "in" e ketsaj vjeshte. Si thote edhe Aulona e kuqa nuk iken ndonjehere nga moda :)

P.S. Fotot te shkrepura me shume dashuri nga Xhesika Gjinopulli

Sadovice (part 1)

Sadovica eshte fshati ku ka lindur dhe eshte rritur gjyshi im. Ndodhet poshte malit Shpirag. Shkoj shpesh atje. Qe e vogel, babi me conte gjithmone dhe tani kerkoj te shkoj atje me shume deshire. Kushurinjte e babit, qe jetojne ende atje, mezi na presin dhe perpiqen te na kenaqin sa me shume.  Eshte nje fshat i gjelbert dhe i begate. Legjendat thone se aty fshihet "Kutia e mendjes".

Wednesday, September 12, 2012

Monday, September 10, 2012

Ne te treja :D

Me nje vlonjate ne Durres. Ky duhet te ishte ne fakt titulli. Duket si titull romani :P, tha Arbina, kushurira ime qe eshte nga Vlora.
Me ne fund u mblodhem njehere ne Durres. Gjithmone ne Vlore, ose Tirane, ose Berat, ose Kucove, ose kudoqofte. Asnjehere ne Durres. Ah po, kaluam shuuuuume mire :D

Monday, September 3, 2012

Fall wishlist


Kam bere nje liste per gjerat qe do me duhesh per vjeshte (ndoshta dhe dimer). Nuk e di se sa do mund ta realizoj te gjithen po shpresa vdes gjithmon e fundit. "Shkurtimisht" me poshte ilustrohen idete e mija per veshjet e vjeshtes :D