Friday, July 20, 2012

Riciklim #2


Ne qofte se nje pale jeans te vjetra (ose te reja) nuk ju pelqejne me, mos i hidhni. Pa shpenzuar leke dhe ne fare pak kohe ato mund t'i shnderoni dhe t'i perdorni perseri. Me pelqen shume dantella dhe mendova ta perdor si detaj per te ndryshuar jeans-et e vjetra. Por mund te perdoret cfare do cope tjeter qe do ishte e kendeshme. Ja hapat qe ndoqa une (me sakte mami se ajo beri realizimin) :DD

Monday, July 16, 2012

Valbone


U be kohe pa shkruar :P. Kalova nje jave shume te vecante ne Luginen e Valbones. Isha ne nje Youth Exchange qe u organizua aty. Mes malesh, mes pyjesh, buze lumit te akullt te Valbones dhe ne shoqeri te jashtezakonshme. Ishte nje eksperience shume e vlefshme. Nder te tjera provova shume ushqime tipike te zones dhe mesova Vallen e Kuksit :D