Saturday, June 9, 2012

Venezia

Gjate udhetimit ne Itali pata mundesine (e mrekullueshme) te vizitoj Venecian. Ishte woooow!!
Gjate gjithe shetitjes te stergjate me vinin ne mendje copeza filmash te realizuar atje. Arkitektura, maskat, kostumet, urat e pafundme dhe restorantet super te shtrenjte ishin mahnites. Kalova nje dite qe do ta mbaj mend gjate :)


La chiesa di Santa Lucia 
Pamja nga e famshmja Ponte di RialtoNje grup kinez (ose dhe japonez) duke formuar nje rreth te madh duke kercyer


Flamuri venecian

La Basilica di San Marco

2 comments:

 1. Hello there sweetie! Thanks for the lovely comment over my blog, it means a lot to me!
  Je me fat, une dua vertet te vizitoj Italine! great pics!
  Hope to hear again from you!

  Hope you're having a great day!
  http://kikisbookofdreams.blogspot.com/

  My cooking blog, support me:
  http://kikiscookingtime.blogspot.com/

  xoxo Kiki

  ReplyDelete
  Replies
  1. shpresoj qe te te realizohet shume shpejt nje udhetim ne Itali, eshte vertet shume bukur :)

   Delete