Friday, June 29, 2012

Pala korenti

Gjysem finalen e dyte te Kampionatit Europian vendosa te shihja me tim ate. Une nuk bej tifo per ndonje skuader po me pelqen qe here pas here te ndjek ndonje ndeshje te forte, sic ishte e djeshmja. Im ate bente tifo per Italine dhe mendova ta mbeshtesja. Ndeshja ishte shume e bukur dhe e mbushur me emocione. Italianet bene loje shume te bukur dhe e meritonin fitoren. Duke u kthyer per ne shtepi mendova te beja disa foto te veshjes. Fundi i kuq me polka dots dhe pala korenti me pelqen aq shume dhe i pershtatet me se miri menyres sime te te veshurit.

Sunday, June 24, 2012

Ciao da Pesaro!


Per afer nje muaj u riktheva perseri ne Itali. Kete here mora pjese ne nje youth exchange ne Pesaro, Marche. Pervec te rinjve shqiptare, pjestaret e tjere ishin te rinje nga Italia, Serbia, Rumania dhe Turqia. Tema e kesaj PBA ishte "Green ideas for youth projects", ne fund te se ciles u krijuan disa projekt-ide per te cilat do aplikohet me qellim realizimin e tyre. Me kishte mare malli per aktivitete te tilla dhe kalova nje jave te mrekullueshme e shume aktive me njerez te jashtezakonshem :)

Saturday, June 9, 2012

Venezia

Gjate udhetimit ne Itali pata mundesine (e mrekullueshme) te vizitoj Venecian. Ishte woooow!!
Gjate gjithe shetitjes te stergjate me vinin ne mendje copeza filmash te realizuar atje. Arkitektura, maskat, kostumet, urat e pafundme dhe restorantet super te shtrenjte ishin mahnites. Kalova nje dite qe do ta mbaj mend gjate :)

Friday, June 1, 2012

Viva l'Italia!!

Dhurata e prinderve per diplomimin ishte nje udhetim ne Itali :D
Per mua eshte dhurata me e bukur ne bote, duke qene se shkoja per here te pare.
Eshte emocion krejtesisht tjeter te thithesh ajer italian :P