Friday, May 25, 2012

Riciklim #1


Me pelqen shume te ricikloj. Me duket menyre shume ekonomike per ti riperdorur gjerat. I jep atyre nje stil me personal, duke i bere edhe me funksionale.
Me poshte do tregoj se si i kam kthyer dy cilindra kartoni, ne nje mbajtese byrzylykesh. Shpresoj te jete interesante :)

Wednesday, May 16, 2012

Guy de Maupassant


Guy de Maupassant (05.08.1850-06.07.1893)
Luftetar i paperkulur i se vertetes ne art, i ngritur ne qiell nga pasuesit e shumte, Maupassant krijoi nje veper qe shkelqen perhere e me teper me nje gjalleri e force magjepsese artistike, e pa prekur nga ndryshku i kohes dhe nga denigrimet qe nuk kane munguar.

Tuesday, May 15, 2012

rock and hotTe vishesh "rock" nuk do te thote conversa, kafka dhe percina. Ngjyra e zeze eshte e lehte kombinueshme pothuajse me cdo ngjyre tjeter. Po te bashkojme nje fund lekure me kepuce te larta me detaje percinash dhe ti shtojme nje bluze, nje cante dhe geta te cdo ngjyre do te perfitonim nje outfit rock por dhe shume femeror :)

Ngjyra Vs. Shiu

Kaluam nga palltot te T-shirt dhe tani te xhaketat. Por nuk kemi pse kthehemi te grija perseri. Sfida me e bukur do ishte me shume ngjyra. Mua me pelqejne shume ngjyrat dhe perpiqem ti kombinoj ato sa me kendshem. Shpresoj qe ky outfit t'ju pelqej dhe t'ju ndihmoj ndo pak :)